Ferie z GOK i GBP 2021

FERIE ZIMOWE 2021

Z GOK I GBP W ŁONIOWIE

Jak co roku zapraszamy dzieci i młodzież do wspólnego spędzenia ferii zimowych.
W tym roku że względu na szczególną sytuację i obostrzenia wszystkie zajęcia, konkursy, wycieczki i koncerty odbędą się on-line.

ZAPRASZAMY!

Ferie w bibliotece – czytanie na żywo i konkursy;
– W każdy wtorek o godz. 1100 Gminna Bibliotek Publiczna przeczyta fragment bajki lub lektury szkolnej i zaprosi swoich słuchaczy do udziału w konkursie plastycznym.

Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży szkolnej „Trzech Króli przybyło” w technice papierowego witrażu;
– Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym.
– Organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury w Łoniowie.
– Temat pracy związany jest ze Świętem Objawienia Pańskiego obchodzonym 6 stycznia, a zwanym potocznie Świętem Trzech Króli.
– Praca plastyczna powinna być wykonana w technice papierowego witrażu, w formacie A3 lub A4
– Na prace czekamy do 13 stycznia do godziny 12.00. Muszą być doręczone do GOK w Łoniowie. Każda praca musi mieć dołączoną metryczkę zawierającą dane autora (do pobrania na stronie http://gok.loniow.pl/ )
– Nagrody zostaną przyznane w czterech kategoriach wiekowych: Przedszkole i kl.0, klasy I – III, klasy IV – VI, kl. VII – VIII, szkoła średnia.
– Ogłoszenie wyników 15 stycznia 2021 o godz 12.00.

Piernikowy zawrót głowy – pieczemy i dekorujemy pierniczki – konkurs;
„Wielkie wydarzenie pierniczki pieczemy, ciasto wyrobione więc je wałkujemy…”
– Chcąc rozwinąć kulinarne zainteresowania dzieci i młodzieży ogłaszamy KONKURS na upieczenie i udekorowanie pierniczków.
– Aby wziąć udział w konkursie trzeba: samemu bądź z pomocą rodziców (dziadków) upiec i ozdobić pierniczki, zrobić zdjęcie i wrzucić w komentarzu do wydarzenia na profilu FB GOK-u w Łoniowie  (w razie braku konta na FB zdjęcie mogą wrzucić rodzice bądź opiekunowie prawni dziecka ze swojego konta z opisem do kogo należy praca). Zdjęcia można dodawać od 5 do 13 stycznia.
– W konkursie przyznamy nagrody – zestawy do pieczenia i zdobienia pierników;
– Nagrodę Publiczności – za największa liczbę laików;
– Nagrodę Wójta Gminy Łoniów;
– Nagrodę Dyrektora i Pracowników GOK-u;
Pośród wszystkich uczestników rozlosujemy 10 nagród pocieszenia.

Rusz się! Wyzwanie 5000 kroków codziennie przez 10 dni;
Jak wziąć udział w wyzwaniu? Dla kogo to wyzwanie?
– Musisz być uczniem szkoły podstawowej
– Musisz ZAPISAĆ SIĘ na wyzwanie wysyłając zgłoszenie na adres marsz.zdrowie@wp.pl, lub dzwoniąc na numer telefonu 158669968 (w godzinach pracy GOK w Łoniowie) lub pisząc na Messenger GOK do dnia 05.01.2020 r do godziny 12.00.
– W odpowiedzi zwrotnej otrzymasz formularz zgody na twój udział w wyzwaniu (do podpisania przez rodziców lub opiekuna prawnego) i potwierdzenie zapisu.
– Przez kolejne dziesięć dni (tj. od 05.01.2021 (wtorek) do 14.01.2021 (czwartek) codziennie zrób co najmniej 5000 kroków mierząc ich ilość aplikacją w telefonie lub smartwatchem.
– Pamiętaj o stosowaniu się do obowiązujących obostrzeń dotyczących poruszania się w czasie pandemii.
– Zrób codziennie zdjęcie uzyskanego wyniku i wyślij je na adres marsz.zdrowie@wp.pl do godziny 18.00. Do pierwszego zdjęcia (we wtorek) dołącz podpisaną zgodę rodzica (PDF lub JPG)
– Uzyskane wyniki z każdego dnia są sumowane.
– Wyniki zostaną ogłoszone 15 stycznia 2021 o godz. 12.00
– Wyzwanie jest formą konkursu, a więc będą NAGRODY. Osoby które uzyskają najlepsze wyniki otrzymają nagrody rzeczowe, pozostali uczestnicy otrzymają upominki i pamiątkowe dyplomy (do odebrania w GOK Łoniów).

– Pomyślmy o najbliższych – Obrazki dla Babci i Dziadka – warsztaty plastyczne na ZOOM-ie, zapisani uczestnicy otrzymają zestaw do zrobienia pracy plastycznej (do odebrania w GOK-u w Łoniowie);
– Warsztaty plastyczne odbędą się na ZOOM-ie 13 stycznia 2021 roku od godz. 12.00 do 13.30
– Wykonamy dwa obrazki na deseczkach techniką decoupage.
– Obowiązują ZAPISY! pod numerem telefonu 15 8669968 ( w godzinach pracy GOK 8.00 – 16.00) lub przez Messenger GOK w Łoniowie.
– Ilość miejsc ograniczona.
– Każdy zapisany uczestnik otrzyma zestaw do zrobienia pracy plastycznej (do odebrania w GOK – u w Łoniowie do dnia 12 stycznia 2021)

– Lekcje szachowe – PODSTAWOWY KURS SZACHOWY;
– Od 7 stycznia 2021 roku na profilu FB GOK – u  w Łoniowie i na stronie internetowej http://gok.loniow.pl, codziennie udostępnimy jedną z 24 lekcji kursu szachowego
– Lekcje po publikacji będą dostępne do końca roku szkolnego 2020/2021

– Spektakl teatralny – LEGENDA O SMOKU WAWELSKIM w wykonaniu aktorów Teatru Forma;
– Link do spektaklu zostanie udostępniony na profilu FB GOK-u w Łoniowie i na stronie internetowej http://gok.loniow.pl w poniedziałek 11 stycznia o godz. 12.00.

Wycieczki wirtualne – zaprosimy was w różne ciekawe miejsca, które można zwiedzić on-line;
– Zamek Królewski w Warszawie
– Łazienki Królewskie
– Zamek Królewski na Wawelu
– Muzeum Zamkowe w Malborku
– Muzeum Okręgowe w Sandomierzu
– Muzeum Narodowe w Lublinie
– Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka

Koncert Kolęd dla całej rodziny i wszystkich mieszkańców Gminy Łoniów z góralskiej chaty w wykonaniu folk kapeli „GÓRALSKA HORA” ze Szczyrku.
 – Premiera koncertu 16 stycznia 2021 o godzinie 18.00 na stronie http://gok.loniow.pl i na profilu FB GOK w Łoniowie.

ZAPRASZAMY!!!