Aktualności,  Wypoczynek

Ferie zimowe 2018 z GOK – iem i GBP w Łoniowie

Kolejne ferie zimowe i kolejna oferta przygotowana przez nas dla dzieci z terenu naszej gminy na czas zimowego odpoczynku.

Kolejne dni to pełne wrażeń wycieczki rekreacyjne i krajoznawcze. I tak w pierwszym tygodniu pojechaliśmy ze szczególnie dużą grupą do największego parku trampolin na Podkarpaciu FLY PARKU w Rzeszowie. Dwie godziny intensywnego wysiłku pod kierunkiem wykwalifikowanych instruktorów zapewniły uczestnikom uśmiech na twarzy i pozytywną energię na długo. Odwiedziliśmy także Bałtowski Kompleks Turystyczny i Szwajcarię Bałtowską, gdzie dzieci odwiedziły Wioskę Świętego Mikołaja, Krainę Królowej Śniegu i wzięły udział w warsztatach plastycznych z Choinką. Nie obyło się też bez pieczenia kiełbasek na ognisku i przejażdżki wozami zaprzęgniętymi w konie.

Drugi tydzień to kolejne atrakcje. We wtorek pojechaliśmy do chęcińskiego Centrum Nauki Leonardo Da Vinci, gdzie dzieci zwiedziły wystawy łączące wiele technik i popularyzujące naukę przez zabawę. Wzięły też udział  w warsztatach „Świet(L)ne eksperymenty” samodzielnie tworząc ciecze o właściwościach luminescencyjnych, wykorzystując do tego tusze z wkładów do zakreślaczy, skrobię, tonic czy wodę i lampę UV. Zwiedziliśmy też chęcińskie Podzamcze. W środę spędziliśmy czas w Tarnobrzeskim Kinie Wisła oglądając bajkowy film pt. „Fernando”. Czwartek był ostatnim dniem z naszej oferty dla dzieci i spędziliśmy go w Sandomierzu. Mimo zimowej aury zwiedzaliśmy z przewodnikami malownicze uliczki starego miasta, weszliśmy na Bramę Opatowską i zwiedziliśmy kościół
św. Jakuba. W Sandomierskiej Zbrojowni Rycerskiej z pomocą miejscowego Rycerza, wzięliśmy aktywny udział w odtworzeniu opowieści o Halinie Krępiance przebierając się w historyczne stroje. Na koniec przeszliśmy Podziemną Trasę Turystyczną po drodze wybijając pamiątkowe monety „talarki.

I tak spędziliśmy dwa tygodnie ferii z najmłodszymi mieszkańcami naszej Gminy. Było trochę zabawowo, trochę naukowo, trochę śmiesznie, czasem zimno, ale mamy nadzieje interesująco i ciekawie. A o tym niech świadczy liczba uczestników: największa wycieczka to 78 dzieci, najmniejsza – 43, w sumie 109 dzieci wzięło udział co najmniej raz w naszych zajęciach i wyjazdach. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za miło spędzony wspólnie czas i do zobaczenia za rok w czasie ferii.

Autor:  Zdzisława Drach