Galeria

VI edycja Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek „Śpiewajcie i grajcie Mu” odbyła się 9 stycznia 2018 w Sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Łoniowie. Do udziału w Konkursie zostali zaproszeni uczniowie wszystkich szkół z terenu Gminy Łoniów.

Kolejna edycja konkursu plastycznego pt. „Bożonarodzeniowa kartka świąteczna” skłoniła nas do podjęcia trudu ocenienia wartości artystycznych, wkładu pracy a w końcu zgodności z tradycją nadesłanych dzieł. Jak co roku nie zawiodły nas dzieci i młodzież z przedszkoli i szkół z terenu naszej Gminy. Na konkurs wpłynęło 293 prace wykonane różnorodnymi technikami.

W grudniowe popołudnie w świetlicy GOK w Sulisławicach pod okiem instruktorów odbyły się warsztaty świąteczne, na których zrobiono choinki ze sznurka jutowego i wikliny. Uczestniczki wykazały się cierpliwością, precyzją oraz pomysłem wykonując od podstaw i dekorując piękne choinki, które teraz mogą zdobić ich własne pokoje.

Październikowy, piątkowy wieczór. Za oknem mży zimny deszcz. A w GOK–u robimy florystyczne dekoracje. W stonowanych, zgaszonych kolorach jesieni, rozświetlone światłem świec kompozycje rozkwitają na oknach, wykonane rękami uczestników warsztatów. Wykorzystując zebrane w lesie kolorowe liście; pięknie przebarwione różem i oliwką kwiaty hortensji; pomarańczowe owoce róży; fioletowe „marcinki”; ozdobne zielono-złote dynie; puchate kwiatostany nawłoci; czerwone wijące się pędy dzikiego wina zatrzymaliśmy na chwilę jesień w naszych progach, zanim mróz zniszczy jej bogate kolory.

W niedzielę 17 września w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu odbyła się XV edycja Konkursu „Nasze Sandomierskie Kulinaria Regionalne”. Tematem przewodnim tegorocznego spotkania były Rośliny dziko rosnące w lokalnej kuchni. Gmina Łoniów reprezentowana była przez Gminny Ośrodek Kultury w Łoniowie. Pracownicy GOK przygotowali na Konkurs: zupę szczawiową, kisiel z czarnego bzu i zupę z czarnego bzu.

Mszą Świętą sprawowaną przez ks. Stanisława Bastrzyka w południe 10 czerwca 2017 r. w Sulisławicach rozpoczęło się spotkanie promocyjne książki pt. "Zameldować gdzie należy..." Dzieje Stanisława Wiącka Żołnierza Oddziału Partyzanckiego AK "Jędrusie" autorstwa Krystyny Bień - Orlicz i Marii Kingi Orlicz.

2 czerwca 2017 roku uroczystym podsumowaniem zakończyliśmy zajęcia w grupach artystycznych zorganizowanych przez GOK w Łoniowie: Akademii Malucha, Studia Piosenki, Zespołu Łoniowianie i Koła Plastycznego. Spotkanie było tez pretekstem do uczczenia Dnia Matki, Dnia Ojca i Dnia Dziecka.

17 maja 2017 roku w czasie spotkania na Sali widowiskowej GOK podsumowaliśmy plastyczny konkurs wielkanocny, którego uczestnikami były dzieci i młodzież ucząca się w szkołach naszej gminy.

FINAŁ X JUBILEUSZOWEGO KONKURSU PAPIESKIEGO pod hasłem „BĄDŹ DOBRY JAK CHLEB” miał miejsce w szkole w Łążku 18 maja 2017 r. Związany był ze ŚW. BRATEM ALBERTEM.

Okres przed Świętami Wielkanocnymi, czyli Wielki Post, to tradycyjnie moment głębokiej zadumy nad naszym doczesnym życiem. W ten czas idealnie wpisuje się Przegląd Pieśni Wielkopostnych "Pozwól Mi Twe Męki Śpiewać”., który po raz piąty zorganizował Gminny Ośrodek Kultury w Łoniowie. 28 marca 2017 r. najpiękniejsze pieśni wielkopostne zaprezentowali soliści i zespoły wokalne ze wszystkich szkół z terenu Gminy Łoniów.

Dnia 3 marca 2017 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Łoniowie gościła Zbigniewa Kołbę, autora książki dla dzieci pt. „ Znajdz mnie i kiedyś odwiedź”. Na spotkanie zostali zaproszeni uczniowie klasy II i III Szkoły Podstawowej w Łoniowie wraz ze swoimi nauczycielami.

Podczas spotkania z okazji Dnia Kobiet, które odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury w Łoniowie Adam Ochwanowski przedstawił satyryczny program zaadresowany do kobiet.

13 lutego dzieci wróciły do nauki szkolnej po dwutygodniowych feriach zimowych w naszym województwie. Mamy nadzieję że będą tam mile wspominać czas spędzony z GOK i GBP w Łoniowie.

Czas okresu Bożego Narodzenia obfituje w różne spotkania. To chwile, kiedy można na moment zwolnić, problemy służbowe i prywatne odłożyć na bok i skupić się na tym co nas łączy, a nie dzieli, co cieszy, a nie smuci. Tak też było w przypadku spotkania, które odbyło się 27 stycznia 2017r. w auli GOK w Łoniowie.

„Mów do mnie wierszem”- Pod takim tytułem w dniu 12 stycznia 2017 w Gminnym Ośrodku Kultury w Łoniowie odbyło się spotkanie autorskie z Adamem Ochwanowskim.

Jak co roku w czasie podsumowania konkursu kolęd ogłoszono wyniki konkursu pt. Bożonarodzeniowa Kartka Świąteczna. Konkursu, który, w erze telefonów i portali społecznościowych ma promować tradycyjne sposoby przekazywania życzeń świątecznych. Bardzo istotne jest tu zaangażowanie emocjonalne towarzyszące tworzeniu kartek z życzeniami.

10 stycznia 2017 roku w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Łoniowie odbył się V Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Śpiewajcie i grajcie mu"

6 grudnia do Gminnego Ośrodka Kultury przybył z wizytą Święty Mikołaj. Dowiedział się bowiem, że na zajęciach jest dużo grzecznych dzieci. Nie mógł więc ominąć tego miejsca w tym ważnym dniu! Dziękujemy Święty Mikołaju!!!

Fotorelacja z wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Łoniów w Murzasichlu k. Zakopanego, którego organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Łoniowie.

20 maja 2016 roku uroczystym podsumowaniem zakończyliśmy zajęcia w grupach artystycznych zorganizowanych przez GOK w Łoniowie

IX Gminny Konkurs „Jan Paweł II był, jest i będzie…” pt. „BĄDŹCIE ŚWIADKAMI MIŁOSIERDZIA” – ROZSTRZYGNIĘTY!!

Święta Wielkanocne to czas radości ze Zmartwychwstania Pańskiego, czas nadziei na lepszą przyszłość. Wspólnie zasiadamy przy świątecznych stołach na których najważniejsze miejsce zajmuje baranek i wielkanocne pisanki – symbole pomyślności, obfitości i odradzającego się życia.

W poniedziałek 7 marca 2016 roku odbył się IV Gminny Przegląd Pieśni Wielkopostnych. Organizatorem Przeglądu był Gminny Ośrodek Kultury w Łoniowie . Do udziału w Przeglądzie Organizatorzy zaprosili uczniów wszystkich szkół z terenu Gminy Łoniów.

9 lutego Gminny Ośrodek Kultury w Łoniowie zaprosił dzieci klas I-III z Podstawowej Szkoły w Łoniowie i Gieraszowic na spektakl teatralny ELEKTROMISJA.

29 stycznia zakończyły się ferie zimowe dla dzieci i młodzieży. Gminny Ośrodek Kultury w Łoniowie przygotował na ten okres bogatą ofertę zajęć, które realizowane były podczas ferii. Prowadzone były różnego rodzaju warsztaty plastyczne i kulinarne, była nauka udzielania pierwszej pomocy, zajęcia sportowe i zabawy ruchowe, gry i zabawy w języku angielskim, odbywały się projekcje filmowe, był wyjazd do Siedliska Janczar w Pstrągowej oraz na basen. Zapraszamy do galerii zdjęć!

Piątkowy wieczór 22 stycznia to czas , którym licznie zebrani w auli GOK mieszkańcy Gminy Łoniów pożegnali Okres Bożego Narodzenia. Pożegnali ten czas wspólnym śpiewem kolęd i pastorałek wraz z dziećmi należącymi do Zespołu „Łoniowianie” i Studia Piosenki przy Gminnym Ośrodku Kultury oraz z folk kapelą pochodzącą ze Szczyrku „Góralska Hora”.

Wtorkowe dopołudnie 12 stycznia 2016 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łoniowie to prawdziwa uczta dla zmysłów. W tym to dniu bowiem odbył się Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Śpiewajcie i grajcie Mu”. Po raz czwarty młodzi artyści z terenu naszej Gminy prezentowali na scenie najpiękniejsze kolędy i pastorałki.

W dniach 05 – 08.01.2016. osiemnasto – osobowa grupa młodzieży i dzieci Gminy Łoniów skupiona wokół Gminnego Ośrodka Kultury w Łoniowie wraz z opiekunami była uczestnikami zorganizowanego wyjazdu do Pińska na Białorusi.

Niesłabnącym zainteresowanie cieszy się coroczny konkurs pt. „BOŻONARODZENIOWO-NOWOROCZNA KARTKA ŚWIĄTECZNA”. Czego dowodem jest ilość prac nadsyłanych do nas przez uczniów szkół z terenu Gminy Łoniów. W tym roku na konkurs wpłynęło 326 kartek wykonanych przeróżnymi technikami, ale wszystkie nawiązują do tradycyjnego ich przeznaczenia czyli; przekazania życzeń bożonarodzeniowych i noworocznych.

19 września 2015 r. na sali rycerskiej sandomierskiego Zamku rozstrzygnięta została XIII edycja konkursu „Nasze sandomierskie - kulinaria regionalne”, popularyzującego tradycyjne potrawy kuchni wiejskiej regionu świętokrzyskiego. Tematem przewodnim tegorocznego konkursu były Potrawy jarskie w kuchni wiejskiej.

Fotorelacja z wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Łoniów w Murzasichlu k. Zakopanego, którego organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Łoniowie.

Upalne piątkowe popołudnie 5 czerwca 2015 roku zgromadziło w GOK w Łoniowie amatorów kontemplacji sztuk plastycznych. A było ich, bagatela, ponad 40 osób.

17 marca 2015 r. Gminny Ośrodek Kultury w Łoniowie po raz kolejny zaprosił na Przegląd Pieśni Wielkopostnych, w którym udział wzięli uczniowie ze wszystkich szkół z terenu Gminy Łoniów.

Motanki to najstarsza forma lalek, robionych ze szmatek i koronek motanych wełną, sznurkiem i nićmi.

Ferie zimowe z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Gminną Biblioteką Publiczną - zapraszamy do fotogalerii.

3 lutego w sali widowiskowej GOK w Łoniowie odbył się program profilaktyczny dla uczniów szkół podstawowych klas IV – VI. Tym razem w programie udział wzięli uczniowie szkoły ze Świniar i Łążka

Wieczór kolęd to ciekawy sposób na przypomnienie sobie atmosfery niedawno minionych Świąt Bożego Narodzenia

Młodzież gimnazjalna z Łoniowa i Sulisławic wysłuchała koncertu przygotowanego przez Trio Kameralne Filharmonii Świętokrzyskiej.

Spotkanie z Lechem Dyblikiem w ramach programu profilaktycznego, na który została zaproszona młodzież gimnazjalna.

12 stycznia 2015 roku w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Łoniowie odbył się III Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Śpiewajcie i grajcie Mu”.

Jak co roku dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs plastyczny pt. „BOŻONARODZENIOWO-NOWOROCZNA KARTKA ŚWIĄTECZNA”.

Boże Narodzenie w rzeźbie ludowej czyli polichromowane rzeźby wykonane przez ludowych artystów z terenu województwa świętokrzyskiego.

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 21 grudnia 2014 r. z workiem pełnym prezentów przyjechał również do dzieci z Sulisławic.

20 września 2014 r. w sali widowiskowej sandomierskiego Zamku rozstrzygnięta została XII edycja konkursu Nasze sandomierskie - kulinaria

Gminny Ośrodek Kultury w Łoniowie był po raz dwunasty organizatorem tygodniowego wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Łoniów w Murzasichlu k. Zakopanego.

1 czerwca 2014 roku mieszkańcy gminy Łoniów mieli okazję spotkać się podczas imprezy plenerowej „Gmina Łoniów – Łączymy pokolenia” na placu obok GOK w Łoniowie.

Degustacja świątecznych dań, prezentacja ludowych zwyczajów i koszy wielkanocnych – to główne części programu piętnastej jubileuszowej edycji „Śniadania Wielkanocnego”, które odbyło się 05 kwietnia 2014 r. w sandomierskim Zamku.

Gminny Ośrodek Kultury w Łoniowie przygotował bogatą ofertę zajęć i wycieczek dla dzieci i młodzieży z terenu gminy na dwutygodniowe ferie 2014. Każdy dzień przynosił kolejne atrakcyjne formy spędzania wolnego czasu, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. W sumie z zaproponowanych wyjazdów i innych zajęć skorzystało 365 osób.

6 grudnia 2013 r tradycyjnie jak co roku najmłodsze dzieci z utęsknieniem i niecierpliwością czekają na niezwykłego gościa.

21 września 2013 r. na sandomierskim zamku odbyła się XI edycja konkursu „Nasze sandomierskie – kulinaria regionalne”.

Prace powstałe w trakcie warsztatów artystycznych zorganizowanych w czasie Koloni Letniej 2013. Autorami prac są dzieci i młodzież spędzająca swój pierwszy tydzień wakacji w Murzasichle koło Zakopanego.

Kolonia letnia zorganizowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Łoniowie w sercu polskich gór w Murzasichlu k/Zakopanego.

Poświęcenie wielkanocnych pokarmów, degustacja świątecznych dań, a przede wszystkim prezentacja ludowych zwyczajów w wykonaniu najmłodszych mieszkańców Gminy Łoniów to główne części XII Gminnego Spotkanie Wielkanocnego, które odbyło się 03 kwietnia 2013 r., w Gminnym Ośrodku Kultury w Łoniowie.

23 marca 2013 r. na sali rycerskiej Zamku Kazimierzowskiego w Sandomierzu odbyła się XIV edycja "Śniadania Wielkanocnego".

Okres Wielkiego Postu to doskonała okazja, by zaprezentować bogactwo muzyki i pieśni pasyjnych. Temu właśnie celowi posłużył I Gminny Przegląd Pieśni Wielkopostnych „ śpiewać”, który odbył się 13 marca 2013 roku.

Galeria zdjęć przedstawiająca ferie zimowe zorganizowane z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Łoniowie.

10 stycznia 2013 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łoniowie odbył się I Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek.

28 września 2012 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łoniowie odbyły się Warsztaty Florystyczne "Pożegnanie lata".

22 września 2012 r. odbyła się X edycja konkursu „Nasze sandomierskie – kulinaria regionalne”.

Kolonia letnia zorganizowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Łoniowie w sercu polskich gór w Murzasichlu k/Zakopanego.

W ostatni dzień wakacji tj. 31 sierpnia 2012 r. dzieci i młodzież naszej gminy kolejny raz uczestniczyła w IV już edycji konkursu "Wakacyjny Mistrz Klawiatury".

Nowoczesne stanowiska komputerowe, najnowsze oprogramowanie oraz sprzęt multimedialny czekają na wszystkich mieszkańców Gminy Łoniów, którzy zawitają do Internetowej Świetlicy Zajęciowej mieszczącej się w Gminnym Ośrodku Kultury w Łoniowie - świetlica Chodków Stary.

Dzieci i młodzież uczęszczająca na zajęcia Koła Plastycznego i należąca do zespołu ŁONIOWIANIE 4 czerwca 2012 roku wzięła udział w wycieczce do Krakowa zorganizowanej przez GOK w Łoniowie.

Rozstrzygnięcie V Jubileuszowego Gminnego Konkursu Papieskiego pod hasłem: „Jan Paweł II – był, jest i będzie...” zorganizowanego przez naszą szkołę we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Łoniowie i Gminną Biblioteką Publiczną w Łoniowie pod patronatem Wójta Gminy Łoniów.

11 kwietnia 2012 r. w świetlicy Gminnego Ośrodka Kultury w Łoniowie odbyło się XI Gminne Spotkanie Wielkanocne połączone z prezentacją wielkanocnej plastyki obrzędowej.

31 marca 2012 r. na Zamku Królewskim w Sandomierzu miała miejsce trzynasta edycja "Śniadania Wielkanocnego".

Warsztaty plastyczne, artystyczne i kulinarne, turnieje sportowe oraz gry i zabawy to tylko niektóre z atrakcji, jakie instruktorzy Gminnego Ośrodka Kultury w Łoniowie przygotowali dla dzieci, młodzieży i dorosłych podczas dwutygodniowych ferii zimowych

10 lutego 2012 r. w Publicznym Zespole Szkół w Łoniowie odbyła się promocja Monografii Gminy Łoniów. Autorem książki pt. „Na skrzyżowaniu europejskich szlaków” jest znany sandomierski regionalista Józef Myjak.

20 stycznia 2012 r. Polonezem Świętokrzyskim dzieci z zespołu „Łoniowianie” zaingurowały wieczór kolęd, który odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Łoniowie.

Prace plastyczne wyróżnione w konkursie plastycznym „Bożonarodzeniowo - Noworoczna Kartka Świąteczna” i „GWIAZDKA 2011”.

W czwartek 10 listopada 2011 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łoniowie odbyło sie spotkanie z aktorami z Krakowa. Gościem specjalnym była Bogusława Hodyl – autorka książek dla dzieci i jednocześnie aktorka teatru „Strofa” z Krakowa.

02 października 2011 r. odbyła się IX edycja konkursu „Nasze sandomierskie – kulinaria regionalne”.

Koncerty, pokazy i konkursy wypełniły program Europejskiego Święta Jabłka, które po raz kolejny odbyło się w Obrazowie. W tym roku uroczystość przypadła na dzień 04 września.

24 sierpnia 2011 r. młodzież z naszej gminy po raz trzeci wystartowała w konkursie o miano Wakacyjnego Mistrza Klawiatury. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań i uzdolnień informatycznych młodzieży.

Wieniec gminny przygotowany na Gminne Święto Plonów przez pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Łoniowie pod kierunkiem Pani mgr Zdzisławy Drach. Kształt wieńca nawiązywał do tradycyjnej korony, zbudowany został z różnego rodzaju zbóż, kwiatów i ziół.

26 czerwiec - 01 lipiec 2011 r. Kolonia letnia zorganizowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Łoniowie w sercu polskich gór w Murzasichlu k/Zakopanego.

Koniec roku kulturalnego 2011

Zgodnie z kilkuletnią tradycją w maju obchodzony jest „Tydzień Bibliotek”. W ramach tegorocznego święta 10 maja 2011 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Łoniowie zaprosiła Teatr Edukacji i Profilikatyki „MASKA” z Krakowa.

Święta Zmartwychwstania Pańskiego to najważniejsze święta katolickie w roku. To właśnie z tej okazji 27 kwietnia 2011r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łoniowie odbyło się po raz kolejny Wielkanocne Spotkanie.

16 kwietnia 2011 r. na Zamku Królewskim w Sandomierzu miała miejsce dwunasta edycja "Śniadania Wielkanocnego”.

Instruktor plasty GOK w Łoniowie p. Zdzisława Drach poprowadziła w PSP Gieraszowice warsztaty zdobienia jajek techniką serwetkową.

Zabawa, nauka i sportowa rywalizacja to program tegorocznych ferii zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Łoniowie.

11 lutego 2011 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łoniowie – Centrum Kształcenia w Świniarach Starych odbyły się zajęcia poświęcone ochronie przeciwpożarowej oraz udzielaniu pierwszej pomocy.

19 stycznia 2011 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łoniowie odbył się II Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej. Organizatorami konkursu byli nauczyciele języka angielskiego, panie mgr Teresa Łukawska, mgr Anna Podobińska oraz Gminny Ośrodek Kultury w Łoniowie.

„Wśród nocnej ciszy, głos się rozchodzi…” tymi słowami 14 stycznia 2011 r. zespół „Łoniowianie” zaprosił mieszkańców naszej gminy do wspólnego kolędowania.

04 stycznia 2011 r. sala gimnastyczna Publicznego Zespołu Szkół w Łoniowie wypełniła się biblijnymi postaciami związanymi z wydarzeniem narodzin Chrystusa. Tego dnia odbył się po raz dziesiąty Gminny Przegląd Jasełek i Inscenizacji Bożonarodzeniowych.

03 grudnia 2010r. w filii Gminnego Ośrodka Kultury w Świniarach odbyły się Bożonarodzeniowe warsztaty plastyczne poświęcone wykonywaniu choinek z wykorzystaniem sosnowych szyszek.

06 września 2010r. w sadowniczym zagłębiu Polski - Obrazowie odbyło się Europejskie Święto Jabłka. Prezentacje kulturalne, wystawy ogrodnicze, liczne konkursy to tylko niektóre atrakcje jakie zostały przygotowane dla wszystkich przybyłych gości biorących udział w sadowniczych dożynkach.

20 sierpnia 2010r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łoniowie – Centrum Kształcenia w Świniarach odbyła się druga edycja konkursu pt. „Wakacyjny Mistrz Klawiatury”. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań i uzdolnień informatycznych młodzieży.

Rozstrzygnięcie III Gminnego Konkursu Papieskiego pod hasłem: „Jan Paweł II – był, jest i będzie...” zorganizowanego przez Publiczną Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Łążku we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Łoniowie i Gminną Biblioteką Publiczną w Łoniowie pod patronatem Wójta Gminy Łoniów.

Dzień Matki to jedno z najpiękniejszych i najbardziej ujmujących świąt w roku obchodzone w ponad 40 krajach na świecie. 2 czerwca 2010r. Gminny Ośrodek Kultury w Łoniowie zaprosił z tej okazji wszystkie Mamy z naszej gminy na wspaniałą uroczystość uświetniającą ten szczególny dzień.

Święta Zmartwychwstania Pańskiego to najważniejsze święta katolickie w roku. To właśnie z tej okazji 07 kwietnia 2010r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łoniowie odbyło się po raz kolejny Wielkanocne Spotkanie.

27 marca 2010r. na Zamku Królewskim w Sandomierzu miała miejsce jedenasta edycja "Śniadania Wielkanocnego". Jak co roku w tej świątecznej imprezie udział wzięła także nasza Gmina.

W piątkowe popołudnie 19 marca 2010r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łoniowie – Centrum Kształcenia Świniary Stare odbyły się wielkanocne warsztaty. Były to pierwsze tego typu warsztaty zorganizowane przez CK oraz świetlicę i miały na celu kultywowanie tradycji świąt wielkanocnych.

„Papierowa Wiklina” to temat warsztatów plastycznych zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Łoniowie w dn. 23 lutego 2010 r. W ramach zajęć uczestnicy zapoznali się z techniką, która pozwala z codziennych gazet stworzyć unikalne, dekoracyjne, niepowtarzalne, a przede wszystkim ekologiczne koszyki podobne do tradycyjnych wiklinowych.

Miłe, zabawne i przyjemne – tak można opisać tegoroczne ferie zimowe zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Łoniowie. Dzieci i młodzież mogła skorzystać z całej gamy zajęć organizowanych przez instruktorów w poszczególnych filiach GOK w naszej gminie.

9 stycznia 2010r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łoniowie odbył się "Wieczór Kolęd" w wykonaniu zespołu "Łoniowianie".

27 września 2009r. odbyła się VII edycja konkursu „Nasze sandomierskie – kulinaria regionalne”.

06 września 2009r. w Obrazowie odbyło się X Jubileuszowe Wojewódzkie Święto Jabłkobrania.

31 lipca 2009r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łoniowie – Centrum Kształcenia w Świniarach odbył się po raz pierwszy konkurs pt. „Wakacyjny Mistrz Klawiatury”. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań i uzdolnień informatycznych młodzieży.

Pierwsze dwa tygodnie wakacji 106 dzieci z terenu Gminy Łoniów spędziły na kolonii letniej organizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury w Łoniowie w sercu polskich gór w Murzasichlu k/Zakopanego.

15 kwietnia 2009r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łoniowie odbyło się Spotkanie Wielkanocne.

Galeria zdjęć przedstawiająca zorganizowanie ferii zimowych dla dzieci w Naszej Gminie przez Gminny Ośrodek Kultury w Łoniowie.

6 lutego 2009r. odbyły się warsztaty plastyczne z techniki decoupage dla dzieci starszych klas szkoły podstawowej. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z ciekawym sposobem zdobienia przedmiotów przy pomocy wzorów z serwetek.

Ludowe zwyczaje i obrzędy towarzyszące obchodom Świąt Bożego Narodzenia były tematem lekcji folklorystycznej, która odbyła się 21 stycznia 2009r. w świetlicy GOK Łoniów.

7 stycznia 2009r. w Sali gimnastycznej PSP w Świniarach odbył się VIII Gminny Przegląd Jasełek i inscenizacji Bożonarodzeniowych. Organizatorem Przeglądu był Gminny Ośrodek Kultury w Łoniowie.

W świetlicy GOK w Łoniowie mogliśmy od 16 grudnia obejrzeć eksponaty sztuki ludowej o tematyce bożonarodzeniowej, ze zbiorów Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach.

19 listopada 2008r. w świetlicy GOK w Łoniowie odbył się spektakl teatralny pt. „Och Tośka” w wykonaniu aktorów z Tatru „Pozytywka” z Krakowa. W przedstawieniu uczestniczyły dzieci z terenu Gminy Łoniów.

21 września 2008r. odbyło się IX Wojewódzkie Święto Jabłkobrania w Obrazowie. Gminy Powiatu Sandomierskiego należące do „Sandomierskiego Szlaku Jabłkowego” na swoich stoiskach prezentowały swoje owoce. W galerii zdjęcia przedstawiające stoisko Gminy Łoniów przygotowane przez Gminny Ośrodek Kultury.

20 września 2008r. w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu odbyła się VI edycja konkursu „Nasze sandomierskie – kulinaria regionalne”. Motywem przewodnim tegorocznych kulinarni to „Jabłko – podstawowy składnik wiejskich dań”. Gminę Łoniów prezentował Gminny Ośrodek Kultury.

17 września 2008r. na Sesji Rady Powiatu w Kazimierzowskim Zamku w Sandomierzu na życzenie Starosty Sandomierskiego Pana Stanisława Masternaka, młodzież Gminy Łoniów skupiona wokół Gminnego Ośrodka Kultury jeszcze raz zaprezentowała i ośpiewała Wieniec Dożynkowy, który zajął I-wsze miejsce na Świętokrzyskich Dożynkach Wojewódzkich.

14 września 2008r. wieniec Gminy Łoniów zajął I-wsze miejsce w konkursie „Dożynkowych Wieńców Województwa Świętokrzyskiego”. Wieniec przygotowany był pod kierunkiem Pani mgr Zdzisławy Drach, a wykonany przez młodzież skupioną wokół Gminnego Ośrodka Kultury w Łoniowie.

31 sierpnia 2008 r. teren przy OSP w Łoniowie stał się miejscem obchodów Święta Plonów w naszej gminie. Barwny korowód dożynkowy, poświęcenie wieńców i chleba, konkursy, liczne wystawy i prezentacje, koncert zespołu ABBA FAMILY oraz zabawa pod gwiazdami to tylko niektóre atrakcje jakie przygotowaliśmy dla przybyłych gości.

17 sierpnia 2008r. wieniec dożynkowy Gminy Łoniów zajął I-wsze miejsce na Dożynkach Powiatowych w Klimontowie. Wieniec został przygotowany przez młodzież szkolną skupioną wokół Gminnego Ośrodka Kultury w Łoniowie pod kierunkiem Pani instruktor mgr Zdzisławy Drach.

Florystyka to sztuka układania kwiatów i roślin w bukiety i aranżacje służące dekorowaniu wnętrz, a lato to czas kiedy obfitość materiału roślinnego służy inspiracji i realizacji projektów florystycznych. W czasie przygotowań dożynkowych w Gminnym Ośrodku Kultury w Łoniowie powstały prace, które prezentujemy jako osobną wystawę plastyczną

22 czerwca 2008r. w parku Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Łoniowie odbył się piknik – Pierogarnia 2008 . Organizatorami imprezy byli: Animatorki Kobiet Aktywnych w Łoniowie, Wójt Gminy oraz Gminny Ośrodek Kultury w Łoniowie.

27 maja 2008r. zainaugurowała działalność Centrum Kształcenia na odległość w świetlicy budynku OSP w Świniarach. Centrum zapewnia możliwość ustawicznego kształcenia w formie on-line w celu uzupełnienia lub podwyższenia poziomu wiedzy i kwalifikacji.

4 stycznia 2008r. w Zespole Szkół w Łoniowie odbył się przegląd jasełek, w którym udział wzięli uczniowie ze wszystkich szkół w naszej gminie.

15 marca 2008r. w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu Gminy powiatu sandomierskiego przypomniały dawne zwyczaje związane ze Świętami Wielkiej Nocy.

30 grudnia 2007r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łoniowie odbył się "Wieczór Kolęd".

1 lutego 2008 r. w Warszawie w Hotelu Gromada - "Dom Chłopa" odbyło się spotkanie promocyjne gmin powiatu sandomierskiego pod hasłem "Nie ma Ojczyzny bez Kielecczyzny".

13 listopad 2007r. – Gminny Ośrodek Kultury stał się miejscem ekspozycji rękodzieła ludowego. Podczas wernisażu wystawy mieliśmy okazję spotkać i posłuchać – opowieści etnografa WDK Kielce P. Małgorzaty Michałowskiej – Wójcik.

24 / 30 czerwca 2007 dzieci i młodzież z terenu gminy Łoniów wzięły udział w koloni letniej w Zakopanym. Uczestnicy spędzali czas wędrując po górach, biorąc udział w zajęciach sportowych, plastycznych, uczestnicząc w spotkaniach przy ognisku.

22 września 2007r. GOK w Łoniowie wziął udział w corocznym konkursie promującym potrawy regionalne prezentując „Kociołek Łoniowski”

Gminny Ośrodek Kultury był organizatorem Warsztatów Witrażu mających na celu przybliżyć tą ciekawą technikę ozdabiania wnętrz. Spotkanie zostało przeprowadzone przez artystę plastyka - witrażystę P. Andrzeja Wolańczyka .

Galeria zdjęć przedstawiająca zorganizowanie ferii zimowych dla dzieci w Naszej Gminie przez Gminny Ośrodek Kultury w Łoniowie.

18 stycznia 2007r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łoniowie odbył się "Wieczór Kolęd".