Aktualności,  Wystawy

Boże Narodzenie w rzeźbie ludowej

Gminny Ośrodek Kultury w Łoniowie jest miejscem ekspozycji części kolekcji Galerii Sztuki Ludowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. Są to polichromowane rzeźby wykonane przez ludowych artystów z terenu województwa świętokrzyskiego.

wystawa14_2

Wśród wystawionych eksponatów znalazły się anioły-muzykanci autorstwa artysty z Kossowa Zdzisława Purchały: szopki, kolędnicy, choinki Henryka Cichockiego, Grzegorza Króla, Tadeusza i Mirosława Żaka, Zbigniewa Łabudy, Bogdana Gębskiego, Zdzisława Błosińskiego.

Wystawa będzie czynna do 30 stycznia 2015. Serdecznie zapraszamy