Ceramika – wystawa powarsztatowa

W holu Gminnego Ośrodka Kultury można obejrzeć wystawę prac, które powstały w trakcie warsztatów artystycznych zorganizowanych w czasie Koloni Letniej 2013. Autorami prac są dzieci i młodzież spędzająca swój pierwszy tydzień wakacji w Murzasichle koło Zakopanego.ceramika13_2

Warsztaty odbyły się w Pracowni Ceramiki i Mozaiki Artystycznej „ Nad Rzeką” w Białym Dunajcu. Wprowadzeniem do tych zajęć było zwiedzanie wystawy prac z ceramiki, mozaiki i malarstwa na szkle autorstwa dzieci biorących udział w regularnych zajęciach w pracowni artystycznej.

Nasi koloniści podzieleni na trzy grupy zmagali się z gliną, poznając jej właściwości i możliwości kształtowania. Pod czujnym okiem i według instrukcji artysty plastyka Pani Bożeny Świderskiej powstały oryginalne naczynia, figurki, plakiety. Niektóre z nich, w zależności od koncepcji twórców, zostały dodatkowo pomalowane farbami do ceramiki.

Prace zostały w pracowni, gdzie musiały schnąć przez kilka dni, a potem trafiły do specjalnego pieca do wypalania ceramiki gdzie wysoka temperatura nadała im odpowiedniej twardości.

Wystawa będzie otwarta do końca września. Autorzy dzieł swoje prace mogą odebrać od 1 października. Serdecznie zapraszamy

Autor: Zdzisława Drach