Aktualności,  Wypoczynek

Ferie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Łoniowie

Warsztaty plastyczne, artystyczne i kulinarne, turnieje sportowe oraz gry i zabawy to tylko niektóre z atrakcji, jakie instruktorzy Gminnego Ośrodka Kultury w Łoniowie przygotowali dla dzieci, młodzieży i dorosłych podczas dwutygodniowych ferii zimowych.

ferie12_2Uczestnicy ferii zimowych mogli rozwijać zdolności manualne wykonując KIRIGAMI czyli fantazyjne wycinanki z papieru, spróbować swych sił w lepieniu kształtów i figurek z masy solnej, poznać techniki tworzenia „kolorowych pasiaków” plastycznych dzieł wykonanych z pasiastego arkuszu papieru, wykonać kosze z papierowej wikliny czy wziąć udział w zajęciach poświęconych modelowaniu kolorowych owadów.

Atrakcją były również zajęcia poświęcone tworzeniu kukiełek i pacynek. Przygotowane „postacie” wzięły udział między innymi w amatorskim teatrzyku kukiełkowym, który wprowadził dzieci w radosny i baśniowy świat zachęcając ich do zabawy w teatr.

Artystyczne warsztaty „Biżuteria Hand Made”, podczas których można było poznać tajniki projektowania, komponowania i tworzenia biżuterii okazały się nie lada gratką.

Wspaniałe naszyjniki, kolorowe broszki i niepowtarzalne bransoletki są oryginalnym pomysłem na niecodzienny i fantazyjny dodatek do ubrań.

Sportowych przeżyć dostarczyły zorganizowane mini turnieje tenisa stołowego i bilardu, a o dobrą kondycję, samopoczucie i przede wszystkim zdrowie można było zadbać podczas mini aerobiku, zajęć fitness przygotowanych specjalnie z okazji zimowych ferii.

Autor: Marcin Maj