Aktualności,  Wypoczynek

Ferie Zimowe z Gminną Biblioteką Publiczną i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Łoniowie

Czas ferii to okres odpoczynku i zabawy. Tegoroczna oferta zajęć dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Łoniów łączyła w sobie zarówno interesujące zajęcia stacjonarne, spotkania, jak i fascynujące wyjazdy. Dla uczestników udostępnionych zostało ponad 200 miejsc. Podczas zajęć plastycznych instruktorzy wspólnie z dziećmi wykonywali aromatyczne świece zapachowe i mydełka, kukiełki, tworzyli herby z masy solnej, zapoznawali się z techniką zdobienia decoupage, a także wyplatali makramę. W siedzibie GOK zorganizowane zostały także dwa interesujące spotkania – historyczne i kulinarne. Podczas zajęć z Panem Piotrem Sławińskim, pracownikiem Archiwum Państwowego w Kielcach, dzieci poznały nieznane dotąd im historie i zabytki naszej gminy. Warsztaty kulinarne, które zostały przeprowadzone przez aktywnie działające Panie z Koła Gospodyń Wiejskich ,, Źródlanki” w Wólce Gieraszowskiej były pełne owocowych niespodzianek – powstały smakowite jeże i świeżo wyciskane soki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wyjazdy, na beztroskiej zabawie spędziliśmy czas w:  Regionalnym Centrum Promocji Natura 2000, Ściance Wspinaczkowej MOSIR w Tarnobrzegu,  Kręgielni FUNKULA, Parku Trampolin JUMP PLANET oraz Kopalni Soli w Wieliczce. Organizatorami zimowych atrakcji byli Gminna Biblioteka Publiczna i Gminny Ośrodek Kultury w Łoniowie, przy wsparciu finansowym Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.