Aktualności,  Wypoczynek

Ferie z GOK i GBP

Gminny Ośrodek Kultury w Łoniowie przygotował bogatą ofertę zajęć i wycieczek dla dzieci i młodzieży z terenu gminy na dwutygodniowe ferie 2014. Każdy dzień przynosił kolejne atrakcyjne formy spędzania wolnego czasu, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. W sumie z zaproponowanych wyjazdów i innych zajęć skorzystało 365 osób.

Ferie zaczęły się poniedziałkowym „Bajkowy Dniem” w świetlicy GOK. Dzieci wzięły udział w warsztatach plastycznych, czytały głośno i oglądały bajki.

ferie14_2 Również w świetlicy dzieci i młodzież spotkały się na artystycznych warsztatach florystycznych pt. „Cztery pory roku – ZIMA” (efekty tych warsztatów można obejrzeć w formie wystawy w GOK – korytarz na piętrze), a także wzięły udział w „Grach bez prądu”. Można też było nauczyć się pieczenia i ozdabiania lukrem ciasteczek w czasie warsztatów „Magia słodkości”, a także własnoręcznie upiec kiełbaskę nad ogniskiem.

Program ferii obfitował też w zajęcia ruchowe: można było wybierać pomiędzy rekreacyjno-sportowymi zajęciami na świeżym powietrzu lub na hali sportowej PZS w Łoniowie, a także wziąć udział w tanecznym „Aerobiku” na Sali widowiskowej GOK. Dla chętnych zorganizowano także naukę udzielania pierwszej pomocy.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się wycieczki zorganizowane w ramach ferii. W pierwszym tygodniu dzieci pojechały do kręgielni do Tarnobrzega.

ferie14_3W drugim tygodniu wzięły udział w wycieczce do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie, aby tam zwiedzić wystawę pt. „Bajkowy świat” utrzymaną w charakterze interaktywnej zabawy przy wykorzystaniu m.in. technik multimedialnych, a także wziąć udział w warsztatowych zajęciach animacyjnych i obejrzeć film w kinie „Szkatułka”.

Zjeżdżalnie i baseny rekreacyjne – to atrakcje z których mieli okazję skorzystać uczestnicy wyjazdu na Baseny Termalne w Solcu Zdroju zorganizowanego przez GOK w środę drugiego tygodnia ferii.

Dla wielbicieli sztuk magicznych ze sceny Sali widowiskowi GOK czarował mistrz Łukasz Podymski w czasie recitalu iluzjonistycznego pt. „Edukacyjny teatr magii”.

Wszystkich zakochanych zgromadziła kończąca ferie „Zabawa Walentynkowa”. Przygotowane na tą okazję zabawy i gry cieszyły się dużym powodzeniem wśród uczestników imprezy.

Czas wspólnie spędzonych dni wolnych od nauki szkolnej przysporzył wszystkim uczestnikom wiele radości i przyjemnych wrażeń, a bogata oferta zajęć pozwoliła na dostosowanie ich do zainteresowań dzieci i młodzieży.

Dla wszystkich uczestników, a także innych zainteresowanych przygotowaliśmy bogatą galerię zdjęć z ferii 2014.