Kolonia z GOK

„Góry pozwalają doświadczyć trudu wspinaczki,
strome podejścia kształtują charakter,
kontakt z przyrodą daje pogodę ducha”

Jan Paweł II

Po raz czternasty Gminny Ośrodek Kultury w Łoniowie był Organizatorem tygodniowego  wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Łoniów w Murzasichle k/Zakopanego.

W Kolonii udział wzięła 63 osobowa grupa uczestników, która na samym początku wakacji wyjechała, by zakosztować spokoju i odprężenia, jakie niesie spotkanie z Naturą i pięknem polskich gór.

Poza dużą dawką wiedzy organizatorzy zapewnili uczestnikom wspaniałą zabawę i rekreację, odpoczynek i zapomnienie o codziennych obowiązkach, wydeptanie własnej przygody na górskich szlakach, zasmakowanie przyrody niezniszczonej cywilizacją, integrację podczas biesiady przy ognisku, warsztaty, wycieczki,  kolonijną spartakiadę, dzień z językiem angielskim, szaleństwa na termach podhalańskich i wiele innych. W tym roku Kolonia gościła 30 osobową grupę dzieci i młodzieży z Białorusi. Dzięki temu uczestnicy nawiązali nowe znajomości, przyjaźnie i wspólnie spędzili podarowany im czas.

Ten wyjątkowy czas spędzony razem dał możliwość rozwinięcia wielu wartościowych umiejętności wpływających na wyższe poczucie własnej wartości, łatwiejsze radzenie sobie z zadaniami szkolnymi oraz problemami dnia codziennego.

„W góry, w góry miły bracie, tam przygoda czeka na cię”