Koncert Kolęd i Pastorałek

„Nie musicie kłaść siana pod stół
ale błagam – śpiewajcie kolędy
Dlaczego?
Dlatego, żeby uśmiechać się do siebie
Dlatego żeby sobie przebaczać
Żeby żadna czarodziejka po trzydziestu latach nie stawała się czarownicą!

Tymi słowami wiersza ks. Jana Twardowskiego powitał dyrektor GOK Marek Bisztyga wszystkich zebranych na Gali kolęd, która odbyła się 31 stycznia w sali widowiskowej GOK w Łoniowie.koncert_koledgok14_3

Wykonawcami kolęd i pastorałek byli: Zespół Łoniowianie, uczniowie szkół – laureaci II Gminnego Konkursu kolęd i pastorałek „Śpiewajcie i grajcie Mu”, oraz Kapela „Góralska Hora”. W wykonaniu Kapeli przybyli na Galę usłyszeli polskie, czeskie i słowackie kolędy, pastorałki, przyśpiewki i świąteczne utwory. Przy cudownie brzmiących dźwiękach skrzypiec, kontrabasu, altówki, cymbałów węgierskich, harmonii, trombity, rogu pasterskiego, okaryny i różnego rodzaju piszczałek koncert_koledgok14_2usłyszeliśmy wykonane z góralskim przytupem „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Oj maluśki, maluśki”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Mizerna cicha”, „Lulajże Jezuniu”, „A wcora z wiecora” i kilka prawdziwie góralskich pastorałek.

Koncert Kapela zakończyła wykonaniem pieśni „Góralu, czy ci nie żal” i wypowiedzianymi wierszem pięknymi góralskimi życzeniami przez lidera kapeli Szczepana Karwowskiego.

Autor: Marek Bisztyga