Aktualności,  Wystawy

Konkurs na Najpiękniejszą ozdobę choinkową

W grudniu 2023 r. został ogłoszony Konkurs Plastyczny Na Najpiękniejszą Ozdobę Choinkową, organizatorem którego był Gminny Ośrodek Kultury oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Łoniowie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Wójt Gminy Łoniów oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Celem konkursu było kultywowanie tradycji własnoręcznego wykonywania ozdób choinkowych, zdobycie wiedzy na temat popularnych wzorów, kształtów i technik wykonywania ozdób choinkowych, rozwijanie zainteresowań artystycznych dzieci i młodzieży oraz promowanie młodych talentów plastycznych. Ocenie zostały poddane 132 prace autorstwa dzieci i młodzieży ze szkół i przedszkoli z terenu Gminy Łoniów – w galerii prezentujemy listę laureatów oraz zdjęcia rękodzieł.
Wystawę ozdób choinkowych, wykonanych przez młodych artystów mogą Państwo zobaczyć w terminie do 31 stycznia br. w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury w Łoniowie – serdecznie zapraszamy!