Nasze Sandomierskie Kulinaria Regionalne

kulinaria08_2W sobotnie popołudnie 20 września 2008 r. w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu odbyła się VI edycja konkursu „Nasze sandomierskie – kulinaria regionalne”.

Motywem przewodnim tegorocznych kulinarni to „Jabłko – podstawowy składnik wiejskich dań”. Gminę Łoniów prezentował Gminny Ośrodek Kultury. Na konkurs przez instruktorów GOK zostały przygotowane: szarlotka, kompot jabłkowy, jabłka pieczone z dżemem wiśniowym i kaczka z jabłkami po staropolsku.
Poniżej podajemy nasz przepis na kaczkę.kaczka