Plener artystyczny dla Pracowni Plastycznej GOK-u w Łoniowie

Dzieci i młodzież uczęszczająca na zajęcia Pracowni Plastycznej działającej w GOK – u w Łoniowie miały okazje wyjechać na dwudniowy Plener Artystyczny. Wyjazd odbył się w terminie 3-4 czerwiec 2019 r., a miejscem docelowym była ZAGRODA MAGIJA w Uhercach Mineralnych. Pierwszego dnia odwiedziliśmy Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, gdzie dzieci zapoznały się z techniką malowania na tkaninie podczas warsztatów „Makatka pędzlem malowana”. Następnie wędrując po sanockim Parku Etnograficznym i podziwiając drewnianą architekturę, słuchaliśmy opowieści przewodnika o życiu codziennym łemków, bojków, dolinian i pogórzan. Po południu dotarliśmy do Zagrody Magiji położonej w ustronnym, kipiącym zielenią miejscu. Tutaj dzieci ćwiczyły swoje umiejętności, tocząc na kole garncarskim miseczki, dzbanki i wazoniki podczas warsztatów garncarskich.

Nie obyło się również bez krótkiej wycieczki pieszej pobliskim szlakiem. Drugi dzień zaczęliśmy aktywnie na  drezynach rowerowych napędzanych siłą własnych nóg. Wyruszyliśmy ze stacji głównej w Uhercach Mineralnych gdzie mieści się siedziba Bieszczadzkich Drezyn Rowerowych, aby pokonać 14 kilometrową najpiękniejszą trasę kolejowa w Polsce. Na zakończenie wyjazdu odwiedziliśmy zaporę w Myczkowcach  i z nieukrywanym żalem musieliśmy opuścić przepiękne, słoneczne Bieszczady.

Plener był podsumowaniem całorocznej pracy Pracowni Plastycznej,  a wkrótce prace, które powstały podczas wyjazdu, będzie można zobaczyć na wystawie poplenerowej w GOK w Łoniowie.