Aktualności,  Wystawy

Plener ceramiczny w pracowni Malceramika

Grupa kobiet, uczestniczek zajęć Pracowni Ceramicznej w Gminnym Ośrodku Kultury w Łoniowie wzięła udział w  plenerowych wypałach RAKU w pracowni Malceramika w Bielsku-Białej. Wypały prowadzone były przez doświadczoną ceramiczkę i terapeutkę Edi Malcer i jej męża konstruktora i wykonawcę Pieców Boruty Jarka „Borutę” Malcera. Raku (nioczekiwana radość) jest to wypał w piecu gazowym wcześniej przygotowanych i wstępnie wypalonych prac. Ekstremalnie szybkie i gwałtowne podgrzewanie biskwitów i traktowanie ich różnymi technikami i szkliwami dało niesamowite i nieprzewidywalne efekty.

Efekty trwających ponad 7 godzin wypałów możemy zobaczyć w galerii zdjęć.