ROK 2014-2007

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 21 grudnia 2014 r. z workiem pełnym prezentów przyjechał również do dzieci z Sulisławic.

20 września 2014 r. w sali widowiskowej sandomierskiego Zamku rozstrzygnięta została XII edycja konkursu Nasze sandomierskie - kulinaria

1 czerwca 2014 roku mieszkańcy gminy Łoniów mieli okazję spotkać się podczas imprezy plenerowej „Gmina Łoniów – Łączymy pokolenia” na placu obok GOK w Łoniowie.

Degustacja świątecznych dań, prezentacja ludowych zwyczajów i koszy wielkanocnych – to główne części programu piętnastej jubileuszowej edycji „Śniadania Wielkanocnego”, które odbyło się 05 kwietnia 2014 r. w sandomierskim Zamku.

6 grudnia 2013 r tradycyjnie jak co roku najmłodsze dzieci z utęsknieniem i niecierpliwością czekają na niezwykłego gościa.

21 września 2013 r. na sandomierskim zamku odbyła się XI edycja konkursu „Nasze sandomierskie – kulinaria regionalne”.

Prace powstałe w trakcie warsztatów artystycznych zorganizowanych w czasie Koloni Letniej 2013. Autorami prac są dzieci i młodzież spędzająca swój pierwszy tydzień wakacji w Murzasichle koło Zakopanego.

Kolonia letnia zorganizowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Łoniowie w sercu polskich gór w Murzasichlu k/Zakopanego.

Poświęcenie wielkanocnych pokarmów, degustacja świątecznych dań, a przede wszystkim prezentacja ludowych zwyczajów w wykonaniu najmłodszych mieszkańców Gminy Łoniów to główne części XII Gminnego Spotkanie Wielkanocnego, które odbyło się 03 kwietnia 2013 r., w Gminnym Ośrodku Kultury w Łoniowie.

23 marca 2013 r. na sali rycerskiej Zamku Kazimierzowskiego w Sandomierzu odbyła się XIV edycja "Śniadania Wielkanocnego".

Okres Wielkiego Postu to doskonała okazja, by zaprezentować bogactwo muzyki i pieśni pasyjnych. Temu właśnie celowi posłużył I Gminny Przegląd Pieśni Wielkopostnych „ śpiewać”, który odbył się 13 marca 2013 roku.

10 stycznia 2013 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łoniowie odbył się I Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek.

28 września 2012 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łoniowie odbyły się Warsztaty Florystyczne "Pożegnanie lata".

22 września 2012 r. odbyła się X edycja konkursu „Nasze sandomierskie – kulinaria regionalne”.

Kolonia letnia zorganizowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Łoniowie w sercu polskich gór w Murzasichlu k/Zakopanego.

W ostatni dzień wakacji tj. 31 sierpnia 2012 r. dzieci i młodzież naszej gminy kolejny raz uczestniczyła w IV już edycji konkursu "Wakacyjny Mistrz Klawiatury".

Nowoczesne stanowiska komputerowe, najnowsze oprogramowanie oraz sprzęt multimedialny czekają na wszystkich mieszkańców Gminy Łoniów, którzy zawitają do Internetowej Świetlicy Zajęciowej mieszczącej się w Gminnym Ośrodku Kultury w Łoniowie - świetlica Chodków Stary.

Dzieci i młodzież uczęszczająca na zajęcia Koła Plastycznego i należąca do zespołu ŁONIOWIANIE 4 czerwca 2012 roku wzięła udział w wycieczce do Krakowa zorganizowanej przez GOK w Łoniowie.

Rozstrzygnięcie V Jubileuszowego Gminnego Konkursu Papieskiego pod hasłem: „Jan Paweł II – był, jest i będzie...” zorganizowanego przez naszą szkołę we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Łoniowie i Gminną Biblioteką Publiczną w Łoniowie pod patronatem Wójta Gminy Łoniów.

11 kwietnia 2012 r. w świetlicy Gminnego Ośrodka Kultury w Łoniowie odbyło się XI Gminne Spotkanie Wielkanocne połączone z prezentacją wielkanocnej plastyki obrzędowej.

31 marca 2012 r. na Zamku Królewskim w Sandomierzu miała miejsce trzynasta edycja "Śniadania Wielkanocnego".

Warsztaty plastyczne, artystyczne i kulinarne, turnieje sportowe oraz gry i zabawy to tylko niektóre z atrakcji, jakie instruktorzy Gminnego Ośrodka Kultury w Łoniowie przygotowali dla dzieci, młodzieży i dorosłych podczas dwutygodniowych ferii zimowych

10 lutego 2012 r. w Publicznym Zespole Szkół w Łoniowie odbyła się promocja Monografii Gminy Łoniów. Autorem książki pt. „Na skrzyżowaniu europejskich szlaków” jest znany sandomierski regionalista Józef Myjak.

20 stycznia 2012 r. Polonezem Świętokrzyskim dzieci z zespołu „Łoniowianie” zaingurowały wieczór kolęd, który odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Łoniowie.

Prace plastyczne wyróżnione w konkursie plastycznym „Bożonarodzeniowo - Noworoczna Kartka Świąteczna” i „GWIAZDKA 2011”.

W czwartek 10 listopada 2011 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łoniowie odbyło sie spotkanie z aktorami z Krakowa. Gościem specjalnym była Bogusława Hodyl – autorka książek dla dzieci i jednocześnie aktorka teatru „Strofa” z Krakowa.

02 października 2011 r. odbyła się IX edycja konkursu „Nasze sandomierskie – kulinaria regionalne”.

Koncerty, pokazy i konkursy wypełniły program Europejskiego Święta Jabłka, które po raz kolejny odbyło się w Obrazowie. W tym roku uroczystość przypadła na dzień 04 września.

24 sierpnia 2011 r. młodzież z naszej gminy po raz trzeci wystartowała w konkursie o miano Wakacyjnego Mistrza Klawiatury. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań i uzdolnień informatycznych młodzieży.

Wieniec gminny przygotowany na Gminne Święto Plonów przez pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Łoniowie pod kierunkiem Pani mgr Zdzisławy Drach. Kształt wieńca nawiązywał do tradycyjnej korony, zbudowany został z różnego rodzaju zbóż, kwiatów i ziół.

26 czerwiec - 01 lipiec 2011 r. Kolonia letnia zorganizowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Łoniowie w sercu polskich gór w Murzasichlu k/Zakopanego.

Koniec roku kulturalnego 2011

Zgodnie z kilkuletnią tradycją w maju obchodzony jest „Tydzień Bibliotek”. W ramach tegorocznego święta 10 maja 2011 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Łoniowie zaprosiła Teatr Edukacji i Profilikatyki „MASKA” z Krakowa.

Święta Zmartwychwstania Pańskiego to najważniejsze święta katolickie w roku. To właśnie z tej okazji 27 kwietnia 2011r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łoniowie odbyło się po raz kolejny Wielkanocne Spotkanie.

16 kwietnia 2011 r. na Zamku Królewskim w Sandomierzu miała miejsce dwunasta edycja "Śniadania Wielkanocnego”.

Instruktor plasty GOK w Łoniowie p. Zdzisława Drach poprowadziła w PSP Gieraszowice warsztaty zdobienia jajek techniką serwetkową.

Zabawa, nauka i sportowa rywalizacja to program tegorocznych ferii zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Łoniowie.

11 lutego 2011 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łoniowie – Centrum Kształcenia w Świniarach Starych odbyły się zajęcia poświęcone ochronie przeciwpożarowej oraz udzielaniu pierwszej pomocy.

19 stycznia 2011 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łoniowie odbył się II Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej. Organizatorami konkursu byli nauczyciele języka angielskiego, panie mgr Teresa Łukawska, mgr Anna Podobińska oraz Gminny Ośrodek Kultury w Łoniowie.

„Wśród nocnej ciszy, głos się rozchodzi…” tymi słowami 14 stycznia 2011 r. zespół „Łoniowianie” zaprosił mieszkańców naszej gminy do wspólnego kolędowania.

04 stycznia 2011 r. sala gimnastyczna Publicznego Zespołu Szkół w Łoniowie wypełniła się biblijnymi postaciami związanymi z wydarzeniem narodzin Chrystusa. Tego dnia odbył się po raz dziesiąty Gminny Przegląd Jasełek i Inscenizacji Bożonarodzeniowych.

03 grudnia 2010r. w filii Gminnego Ośrodka Kultury w Świniarach odbyły się Bożonarodzeniowe warsztaty plastyczne poświęcone wykonywaniu choinek z wykorzystaniem sosnowych szyszek.

06 września 2010r. w sadowniczym zagłębiu Polski - Obrazowie odbyło się Europejskie Święto Jabłka. Prezentacje kulturalne, wystawy ogrodnicze, liczne konkursy to tylko niektóre atrakcje jakie zostały przygotowane dla wszystkich przybyłych gości biorących udział w sadowniczych dożynkach.

20 sierpnia 2010r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łoniowie – Centrum Kształcenia w Świniarach odbyła się druga edycja konkursu pt. „Wakacyjny Mistrz Klawiatury”. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań i uzdolnień informatycznych młodzieży.

Rozstrzygnięcie III Gminnego Konkursu Papieskiego pod hasłem: „Jan Paweł II – był, jest i będzie...” zorganizowanego przez Publiczną Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Łążku we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Łoniowie i Gminną Biblioteką Publiczną w Łoniowie pod patronatem Wójta Gminy Łoniów.

Dzień Matki to jedno z najpiękniejszych i najbardziej ujmujących świąt w roku obchodzone w ponad 40 krajach na świecie. 2 czerwca 2010r. Gminny Ośrodek Kultury w Łoniowie zaprosił z tej okazji wszystkie Mamy z naszej gminy na wspaniałą uroczystość uświetniającą ten szczególny dzień.

Święta Zmartwychwstania Pańskiego to najważniejsze święta katolickie w roku. To właśnie z tej okazji 07 kwietnia 2010r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łoniowie odbyło się po raz kolejny Wielkanocne Spotkanie.

27 marca 2010r. na Zamku Królewskim w Sandomierzu miała miejsce jedenasta edycja "Śniadania Wielkanocnego". Jak co roku w tej świątecznej imprezie udział wzięła także nasza Gmina.

W piątkowe popołudnie 19 marca 2010r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łoniowie – Centrum Kształcenia Świniary Stare odbyły się wielkanocne warsztaty. Były to pierwsze tego typu warsztaty zorganizowane przez CK oraz świetlicę i miały na celu kultywowanie tradycji świąt wielkanocnych.

„Papierowa Wiklina” to temat warsztatów plastycznych zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Łoniowie w dn. 23 lutego 2010 r. W ramach zajęć uczestnicy zapoznali się z techniką, która pozwala z codziennych gazet stworzyć unikalne, dekoracyjne, niepowtarzalne, a przede wszystkim ekologiczne koszyki podobne do tradycyjnych wiklinowych.

9 stycznia 2010r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łoniowie odbył się "Wieczór Kolęd" w wykonaniu zespołu "Łoniowianie".

27 września 2009r. odbyła się VII edycja konkursu „Nasze sandomierskie – kulinaria regionalne”.

06 września 2009r. w Obrazowie odbyło się X Jubileuszowe Wojewódzkie Święto Jabłkobrania.

31 lipca 2009r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łoniowie – Centrum Kształcenia w Świniarach odbył się po raz pierwszy konkurs pt. „Wakacyjny Mistrz Klawiatury”. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań i uzdolnień informatycznych młodzieży.

Pierwsze dwa tygodnie wakacji 106 dzieci z terenu Gminy Łoniów spędziły na kolonii letniej organizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury w Łoniowie w sercu polskich gór w Murzasichlu k/Zakopanego.

15 kwietnia 2009r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łoniowie odbyło się Spotkanie Wielkanocne.

6 lutego 2009r. odbyły się warsztaty plastyczne z techniki decoupage dla dzieci starszych klas szkoły podstawowej. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z ciekawym sposobem zdobienia przedmiotów przy pomocy wzorów z serwetek.

Ludowe zwyczaje i obrzędy towarzyszące obchodom Świąt Bożego Narodzenia były tematem lekcji folklorystycznej, która odbyła się 21 stycznia 2009r. w świetlicy GOK Łoniów.

7 stycznia 2009r. w Sali gimnastycznej PSP w Świniarach odbył się VIII Gminny Przegląd Jasełek i inscenizacji Bożonarodzeniowych. Organizatorem Przeglądu był Gminny Ośrodek Kultury w Łoniowie.

W świetlicy GOK w Łoniowie mogliśmy od 16 grudnia obejrzeć eksponaty sztuki ludowej o tematyce bożonarodzeniowej, ze zbiorów Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach.

19 listopada 2008r. w świetlicy GOK w Łoniowie odbył się spektakl teatralny pt. „Och Tośka” w wykonaniu aktorów z Tatru „Pozytywka” z Krakowa. W przedstawieniu uczestniczyły dzieci z terenu Gminy Łoniów.

21 września 2008r. odbyło się IX Wojewódzkie Święto Jabłkobrania w Obrazowie. Gminy Powiatu Sandomierskiego należące do „Sandomierskiego Szlaku Jabłkowego” na swoich stoiskach prezentowały swoje owoce. W galerii zdjęcia przedstawiające stoisko Gminy Łoniów przygotowane przez Gminny Ośrodek Kultury.

20 września 2008r. w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu odbyła się VI edycja konkursu „Nasze sandomierskie – kulinaria regionalne”. Motywem przewodnim tegorocznych kulinarni to „Jabłko – podstawowy składnik wiejskich dań”. Gminę Łoniów prezentował Gminny Ośrodek Kultury.

17 września 2008r. na Sesji Rady Powiatu w Kazimierzowskim Zamku w Sandomierzu na życzenie Starosty Sandomierskiego Pana Stanisława Masternaka, młodzież Gminy Łoniów skupiona wokół Gminnego Ośrodka Kultury jeszcze raz zaprezentowała i ośpiewała Wieniec Dożynkowy, który zajął I-wsze miejsce na Świętokrzyskich Dożynkach Wojewódzkich.

14 września 2008r. wieniec Gminy Łoniów zajął I-wsze miejsce w konkursie „Dożynkowych Wieńców Województwa Świętokrzyskiego”. Wieniec przygotowany był pod kierunkiem Pani mgr Zdzisławy Drach, a wykonany przez młodzież skupioną wokół Gminnego Ośrodka Kultury w Łoniowie.

31 sierpnia 2008 r. teren przy OSP w Łoniowie stał się miejscem obchodów Święta Plonów w naszej gminie. Barwny korowód dożynkowy, poświęcenie wieńców i chleba, konkursy, liczne wystawy i prezentacje, koncert zespołu ABBA FAMILY oraz zabawa pod gwiazdami to tylko niektóre atrakcje jakie przygotowaliśmy dla przybyłych gości.

17 sierpnia 2008r. wieniec dożynkowy Gminy Łoniów zajął I-wsze miejsce na Dożynkach Powiatowych w Klimontowie. Wieniec został przygotowany przez młodzież szkolną skupioną wokół Gminnego Ośrodka Kultury w Łoniowie pod kierunkiem Pani instruktor mgr Zdzisławy Drach.

Florystyka to sztuka układania kwiatów i roślin w bukiety i aranżacje służące dekorowaniu wnętrz, a lato to czas kiedy obfitość materiału roślinnego służy inspiracji i realizacji projektów florystycznych. W czasie przygotowań dożynkowych w Gminnym Ośrodku Kultury w Łoniowie powstały prace, które prezentujemy jako osobną wystawę plastyczną

22 czerwca 2008r. w parku Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Łoniowie odbył się piknik – Pierogarnia 2008 . Organizatorami imprezy byli: Animatorki Kobiet Aktywnych w Łoniowie, Wójt Gminy oraz Gminny Ośrodek Kultury w Łoniowie.

27 maja 2008r. zainaugurowała działalność Centrum Kształcenia na odległość w świetlicy budynku OSP w Świniarach. Centrum zapewnia możliwość ustawicznego kształcenia w formie on-line w celu uzupełnienia lub podwyższenia poziomu wiedzy i kwalifikacji.

4 stycznia 2008r. w Zespole Szkół w Łoniowie odbył się przegląd jasełek, w którym udział wzięli uczniowie ze wszystkich szkół w naszej gminie.

15 marca 2008r. w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu Gminy powiatu sandomierskiego przypomniały dawne zwyczaje związane ze Świętami Wielkiej Nocy.

30 grudnia 2007r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łoniowie odbył się "Wieczór Kolęd".

1 lutego 2008 r. w Warszawie w Hotelu Gromada - "Dom Chłopa" odbyło się spotkanie promocyjne gmin powiatu sandomierskiego pod hasłem "Nie ma Ojczyzny bez Kielecczyzny".

13 listopad 2007r. – Gminny Ośrodek Kultury stał się miejscem ekspozycji rękodzieła ludowego. Podczas wernisażu wystawy mieliśmy okazję spotkać i posłuchać – opowieści etnografa WDK Kielce P. Małgorzaty Michałowskiej – Wójcik.

24 / 30 czerwca 2007 dzieci i młodzież z terenu gminy Łoniów wzięły udział w koloni letniej w Zakopanym. Uczestnicy spędzali czas wędrując po górach, biorąc udział w zajęciach sportowych, plastycznych, uczestnicząc w spotkaniach przy ognisku.

22 września 2007r. GOK w Łoniowie wziął udział w corocznym konkursie promującym potrawy regionalne prezentując „Kociołek Łoniowski”

Gminny Ośrodek Kultury był organizatorem Warsztatów Witrażu mających na celu przybliżyć tą ciekawą technikę ozdabiania wnętrz. Spotkanie zostało przeprowadzone przez artystę plastyka - witrażystę P. Andrzeja Wolańczyka .

18 stycznia 2007r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łoniowie odbył się "Wieczór Kolęd".

Wielkość czcionki
Kontrast

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności Więcej ...

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close