ROK 2015

 

Niesłabnącym zainteresowanie cieszy się coroczny konkurs pt. „BOŻONARODZENIOWO-NOWOROCZNA KARTKA ŚWIĄTECZNA”. Czego dowodem jest ilość prac nadsyłanych do nas przez uczniów szkół z terenu Gminy Łoniów. W tym roku na konkurs wpłynęło 326 kartek wykonanych przeróżnymi technikami, ale wszystkie nawiązują do tradycyjnego ich przeznaczenia czyli; przekazania życzeń bożonarodzeniowych i noworocznych.

20 maja 2016 roku uroczystym podsumowaniem zakończyliśmy zajęcia w grupach artystycznych zorganizowanych przez GOK w Łoniowie.

19 września 2015 r. na sali rycerskiej sandomierskiego Zamku rozstrzygnięta została XIII edycja konkursu „Nasze sandomierskie - kulinaria regionalne”, popularyzującego tradycyjne potrawy kuchni wiejskiej regionu świętokrzyskiego. Tematem przewodnim tegorocznego konkursu były Potrawy jarskie w kuchni wiejskiej.

Upalne piątkowe popołudnie 5 czerwca 2015 roku zgromadziło w GOK w Łoniowie amatorów kontemplacji sztuk plastycznych. A było ich, bagatela, ponad 40 osób.

17 marca 2015 r. Gminny Ośrodek Kultury w Łoniowie po raz kolejny zaprosił na Przegląd Pieśni Wielkopostnych, w którym udział wzięli uczniowie ze wszystkich szkół z terenu Gminy Łoniów.

Motanki to najstarsza forma lalek, robionych ze szmatek i koronek motanych wełną, sznurkiem i nićmi.

3 lutego w sali widowiskowej GOK w Łoniowie odbył się program profilaktyczny dla uczniów szkół podstawowych klas IV – VI. Tym razem w programie udział wzięli uczniowie szkoły ze Świniar i Łążka

Wieczór kolęd to ciekawy sposób na przypomnienie sobie atmosfery niedawno minionych Świąt Bożego Narodzenia

Młodzież gimnazjalna z Łoniowa i Sulisławic wysłuchała koncertu przygotowanego przez Trio Kameralne Filharmonii Świętokrzyskiej.

Spotkanie z Lechem Dyblikiem w ramach programu profilaktycznego, na który została zaproszona młodzież gimnazjalna.

12 stycznia 2015 roku w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Łoniowie odbył się III Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Śpiewajcie i grajcie Mu”.

Jak co roku dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs plastyczny pt. „BOŻONARODZENIOWO-NOWOROCZNA KARTKA ŚWIĄTECZNA”.

Boże Narodzenie w rzeźbie ludowej czyli polichromowane rzeźby wykonane przez ludowych artystów z terenu województwa świętokrzyskiego.

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 21 grudnia 2014 r. z workiem pełnym prezentów przyjechał również do dzieci z Sulisławic.