ROK 2020

Ferie zimowe z GOK i GBP – w tym roku „zimowe” tylko z nazwy, bo śniegu i mrozu nie uświadczysz – były dla naszych podopiecznych – dzieci z terenu Gminy Łoniów - ciekawym i niebanalnym wypełnieniem czasu wolnego od nauki

We wtorkowy wieczór 21 stycznia 2020 w auli Gminnego Ośrodka Kultury w Łoniowie odbył się Wieczór kolęd. Chociaż Okres Bożego Narodzenia minął wraz z Uroczystością Chrztu Pańskiego, to w naszej polskiej tradycji śpiewamy kolędy aż do Gromnicznej.

14 stycznia 2020 r.  w sali widowiskowej GOK odbył się VIII Gminny Przegląd Kolęd „Śpiewajcie i grajcie MU”. Celem konkursu było: podtrzymanie w młodym pokoleniu tradycji śpiewu kolęd i uwrażliwienie na ich piękno poprzez ukazanie ich różnorodności.

Jak co roku na początku stycznia oceniamy prace nadesłane na gminny konkurs „Kartka bożonarodzeniowa”. Skierowany do uczniów szkół  i przedszkoli naszej Gminy niezmiennie cieszy się dużym powodzeniem.  W tym roku na konkurs wpłynęło 263 kartki świąteczne i noworoczne, z czego 50 prac zostało wyróżnionych przez jury.