Świąteczne Warsztaty

03 grudnia 2010r. w filii Gminnego Ośrodka Kultury w Łoniowie – świetlica Świniary Stare odbyły się Bożonarodzeniowe warsztaty plastyczne poświęcone wykonywaniu choinek z wykorzystaniem sosnowych szyszek.

choinki2010_2W zajęciach wzięło udział kilkoro dzieci, które chciały sprawić radość rodzinie poprzez nietypowe drzewko i nadać zbliżającym się świętom niepowtarzalny klimat.

Świąteczne warsztaty były prowadzone pod czujnym okiem instruktorki GOK – p. Eweliny Kusik, która pokazała jak wykonać takie drzewka oraz jak przyozdobić choinkę suszonymi owocami oraz ręcznie wykonanymi ozdobami.

Jak wykonać choinkę z szyszek?
Głównym materiałem są sosnowe szyszki. Szyszki najlepiej zbierać w suchy i słoneczny dzień. Jeśli nie są w pełni rozłożone to można położyć je w ciepłym miejscu np. na kaloryferze, żeby się rozwinęły. Każdą sosnową szyszkę przyklejmy przy pomocy kleju (najlepiej na gorąco z wykorzystaniem specjalnego pistoletu) do brystolu zwiniętego w stożek. Po oklejeniu stożka szyszkami choinkę malujemy złotą lub srebrną farbą w sprayu, a po wyschnięciu dekorujemy zasuszonymi owocami, wstążkami lub innymi ozdobami.

Przebieg oraz efekty warsztatów możecie oglądnąć w naszej galerii.

Autor: Marcin Maj