Wernisaż wystawy Pracowni Ceramicznej

W piątek 01.04.2022 o godzinie 17.00 rozpoczął się wernisaż wystawy ceramicznych dzieł uczestniczek zajęć w Pracowni Ceramicznej. W przemiłej atmosferze autorki prac zaprezentowały swoje wyroby i  opowiadały o tym co je fascynuje w pracy z gliną.

Pracownia ceramiczna dla dorosłych działa od października 2021 roku. Prowadzona jest przez artystę plastyka, ceramika, magistra sztuki – Zdzisławę Drach. Skupia w swoich szeregach 11 kobiet w różnym wieku, o różnym statusie zawodowym, ale o wspólnym celu – tworzenia w glinie. W zajęciach biorą udział: Agnieszka Adamczyk, Wioletta Antonik, Danuta Cieniek, Ewa Dobrowolska, Danuta Jadach, Małgorzata Kalinowska, Henryka Kusik, Karolina Pałkus,  Anna Rak, Anna Sadowska, Anna Tałaj.   Zajęcia odbywają się w piątki od godz. 17.00. Podczas zajęć uczestniczki mogą lepić z różnych glin, o różnych kolorach, zawartości szamotu i temperaturach wypału wykorzystując różne techniki lepienia np. z wałeczków, z płata. Poznają również różne sposoby i techniki zdobienia ulepionych i wypalonych na biskwit przedmiotów, używając szkliw i angob. Aranżując  przestrzeń wystawy okazało się, że ceramiczne przedmioty można wykorzystać w bardzo ciekawy sposób: np. do dekoracji domu lub ogrodowych kompozycji.

Przez 6 miesięcy wytężonej pracy powstało wiele ciekawych i interesujących dzieł. Ukoronowaniem tego wysiłku jest wystawa ceramiki, którą będzie można oglądać do końca kwietnia. Serdecznie zapraszamy.

Autor: Zdzisława Drach