Aktualności,  Wypoczynek

Wycieczki, warsztaty, animacje i teatr czyli jak dzieci spędziły ferie z GOK i GBP w Łoniowie

Ferie zimowe z GOK i GBP – w tym roku  „zimowe” tylko z nazwy, bo śniegu i mrozu nie uświadczysz – były dla naszych podopiecznych – dzieci z terenu Gminy Łoniów – ciekawym i niebanalnym wypełnieniem czasu wolnego od nauki.

Przez dwa tygodnie udało się nam wyjechać z grupą dzieci do Kopalni Soli w Bochni, do Kina Helios w Stalowej Woli, na Święty Krzyż i do Osady Średniowiecznej w Hucie Szklanej, a także do rzeszowskiego parku trampolin – Fly Park.

W trakcie wycieczki do kopalni soli zwiedziliśmy z przewodnikiem podziemne korytarze, wzięliśmy udział w niezwykłej lekcji historii, geografii i ekonomii podczas edukacyjnego programu „Królewska Kopalnia”, jechaliśmy kopalnianą kolejką i płynęliśmy łodzią.

W kinie obejrzeliśmy film z gatunku fantasy, pt. „Doktor Dolittle” –  niezwykłą historię, gdzie główny bohater wyrusza na mityczną wyspę, by z pomocą zwierząt,  zdobyć lekarstwo na chorobę królowej Anglii.

Nie zabrakło również atrakcji podczas wyprawy na Św. Krzyż, mimo deszczowej aury udało się nam zrealizować wszystkie punkty programu. I tak – zwiedziliśmy Muzeum Przyrodnicze ŚPN, a  prezentowana tam wystawa oparta na multimedialnych urządzeniach, dioramach, zdjęciach i modelach, tworząca niesamowity spektakl światła, obrazów i odgłosów przyrody przeniosła nas w świat przyrody Gór Świętokrzyskich. Poznaliśmy również historię Opactwa na Świętym Krzyżu ufundowanego, według tradycji benedyktyńskiej przez Bolesław Chrobrego w 1006 roku, a także usłyszeliśmy poetycką opowieść
o Królewiczu Emeryku i świętym jeleniu. Resztę czasu spędziliśmy w Osadzie Średniowiecznej w Hucie Szklanej biorąc udział w warsztatach rękodzielniczych „Zrób coś z niczego” i zwiedzając samą osadę.

Ostatnia wycieczka to wyczekiwany park trampolin, gdzie podczas dwugodzinnego wejścia dzieci korzystały z licznych dostępnych tam atrakcji.

Na miejscu, w siedzibie GOK i GBP, dzieci również mogły wziąć udział w zaplanowanych dla nich zajęciach: warsztatach plastycznych, lekcjach angielskiego na wesoło, przedstawieniu teatralnym w wykonaniu artystów teatru MASKA.

Jak co roku nasza oferta cieszyła się dużym zainteresowaniem, a w sumie ferie zimowe spędziło z nami 246 uczestników.

Do zobaczenia za rok!