X Gminny Przegląd Jasełek

04 stycznia 2011 r. sala gimnastyczna Publicznego Zespołu Szkół w Łoniowie wypełniła się biblijnymi postaciami związanymi z wydarzeniem narodzin Chrystusa. Tego dnia odbył się po raz dziesiąty Gminny Przegląd Jasełek i Inscenizacji Bożonarodzeniowych.

jaselka2011_2Wspomniane bożonarodzeniowe widowisko w przepiękny sposób łączące tradycję i nowoczesność zostało przygotowane przez dzieci i młodzież ze wszystkich szkół i przedszkoli z naszej gminy. Łącznie udział wzięło 216 osób pod przewodnictwem 21 nauczycieli. Choć wszystkie przedstawienia dotyczyły historii narodzenia Jezusa w Betlejem to każde z nich w unikalny i wyjątkowy sposób pokazywało magię świąt kultywując przy tym polskie tradycje bożonarodzeniowe.

Organizatorem X Gminnego Przeglądu Jasełek i Inscenizacji Bożonarodzeniowych był Gminny Ośrodek Kultury w Łoniowie, a honorowym patronatem imprezę otoczył Wójt Gminy Łoniów – p. Szymon Kołacz.

W tym też dniu ogłoszono wyniki konkursu plastycznego „Kartka Świąteczna ” zorganizowanego przez GOK dla dzieci i młodzieży z terenu naszej Gminy. Na konkurs ten wpłynęło 215 prac plastycznych.

Autor: Marcin Maj