Aktualności,  Wypoczynek

Ferie zimowe 2019 z GOK i GBP w Łoniowie

Ferie zimowe 2019 już za nami. Pozostaje nam podsumować i powspominać ten czas, kiedy dzieci mogły odpocząć od nauki szkolnej, a jednocześnie spędzić go ciekawie, twórczo i kreatywnie.

W tym roku przygotowaliśmy bogatą i różnorodną ofertę propozycji spędzenia wolnego czasu dla naszych najmłodszych mieszkańców gminy.

Pierwszy tydzień to czas ciekawych wyjazdów. W czasie pierwszej wycieczki udaliśmy się w okolice Krakowa, by zwiedzić jeden z najcenniejszych zabytków kultury materialnej i duchowej na ziemiach polskich Kopalnię Soli w Wieliczce. Uczestnicy wędrowali podziemna trasą turystyczną  zapoznając się z górniczymi legendami i biorąc udział w przygotowanych przez Skarbnika zabawach i grach.

Drugi wyjazd – to świętokrzyska atrakcja „Bałtowski Kompleks Turystyczny”, który nie traci na atrakcyjności również w zimie. Pakiet „Bajkowa zima” umożliwił dzieciom  spotkanie z Mikołajem w chacie Świętego Mikołaja, odwiedzenie Królowej Śniegu w Lodowej Krainie, obejrzenie filmu w Kinie Emocji Cinema 5D, warsztaty plastyczne „Zdobienie bombek”, a także odwiedzenie ścieżki edukacyjnej Juraparku i  Muzeum Jurajskiego.

W czasie trzeciego wyjazdu było słodko i pachnąco. Odwiedziliśmy Fabrykę Czekolady w Rzeszowie. Dzieci mogły własnoręcznie zrobić i ozdobić czekoladę w czasie warsztatów, malować serduszka roztopioną czekoladą, a także dowiedziały się skąd się bierze czekolada.

Drugi tydzień rozpoczęliśmy wyjazdem do FlyParku – Parku Trampolin w Rzeszowie. By to wyjazd w którym wzięło udział najwięcej uczestników – 96 dzieci. Dobra zabawa, uśmiech na twarzy i pozytywna energia nie opuszczały ich  nawet na chwilę!

Wtorek był dniem przeznaczonym na naukę, ale że była to nauką angielskiego „na wesoło” tu również nie brakowało zainteresowanych. Ferie zakończyliśmy spotkaniem z teatrem. Nasi najmłodsi uczestnicy mogli  obejrzeć spektakl „Rajska Wyspa”, a potem wziąć udział w warsztatach plastycznych „Zrób Sobie Laleczkę Życzeń – Motanki”

W tym roku nasze zajęcia i wyjazdy cieszyły się wyjątkowym powodzeniem. W sumie we wszystkich wyjazdach i spotkaniach wzięło udział 300 dzieci. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do oglądania fotograficznych wspomnień na naszej stronie internetowe.