ROK 2016

 

IX Gminny Konkurs „Jan Paweł II był, jest i będzie…” pt. „BĄDŹCIE ŚWIADKAMI MIŁOSIERDZIA” – ROZSTRZYGNIĘTY!!

Święta Wielkanocne to czas radości ze Zmartwychwstania Pańskiego, czas nadziei na lepszą przyszłość. Wspólnie zasiadamy przy świątecznych stołach na których najważniejsze miejsce zajmuje baranek i wielkanocne pisanki – symbole pomyślności, obfitości i odradzającego się życia.

W poniedziałek 7 marca 2016 roku odbył się IV Gminny Przegląd Pieśni Wielkopostnych. Organizatorem Przeglądu był Gminny Ośrodek Kultury w Łoniowie . Do udziału w Przeglądzie Organizatorzy zaprosili uczniów wszystkich szkół z terenu Gminy Łoniów.

9 lutego Gminny Ośrodek Kultury w Łoniowie zaprosił dzieci klas I-III z Podstawowej Szkoły w Łoniowie i Gieraszowic na spektakl teatralny ELEKTROMISJA.

Piątkowy wieczór 22 stycznia to czas , którym licznie zebrani w auli GOK mieszkańcy Gminy Łoniów pożegnali Okres Bożego Narodzenia. Pożegnali ten czas wspólnym śpiewem kolęd i pastorałek wraz z dziećmi należącymi do Zespołu „Łoniowianie” i Studia Piosenki przy Gminnym Ośrodku Kultury oraz z folk kapelą pochodzącą ze Szczyrku „Góralska Hora”.

Wtorkowe dopołudnie 12 stycznia 2016 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łoniowie to prawdziwa uczta dla zmysłów. W tym to dniu bowiem odbył się Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Śpiewajcie i grajcie Mu”. Po raz czwarty młodzi artyści z terenu naszej Gminy prezentowali na scenie najpiękniejsze kolędy i pastorałki.

W dniach 05 – 08.01.2016. osiemnasto – osobowa grupa młodzieży i dzieci Gminy Łoniów skupiona wokół Gminnego Ośrodka Kultury w Łoniowie wraz z opiekunami była uczestnikami zorganizowanego wyjazdu do Pińska na Białorusi.

Niesłabnącym zainteresowanie cieszy się coroczny konkurs pt. „BOŻONARODZENIOWO-NOWOROCZNA KARTKA ŚWIĄTECZNA”. Czego dowodem jest ilość prac nadsyłanych do nas przez uczniów szkół z terenu Gminy Łoniów. W tym roku na konkurs wpłynęło 326 kartek wykonanych przeróżnymi technikami, ale wszystkie nawiązują do tradycyjnego ich przeznaczenia czyli; przekazania życzeń bożonarodzeniowych i noworocznych.